CXM-22-50-80-36-AC10-F3-3
Description
LED COB 5000K SQUARE
DataSheet
CXM-22-50-80-36-AC10-F3-3 PDF
Type Description
Series:CXM-22 Gen 2
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:6495lm (Typ)
Current - Test:1.28A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34V
Lumens/Watt @ Current - Test:149 lm/W
Current - Max:2.56A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia