CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3
Description
LED COB WHT 7.5MM 3500K 80CRI
DataSheet
CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-7
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:160mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:350mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:10.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):7.50mm Dia