CXM-7-30-80-12-AA02-F2-2
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB CXM7 WARM WHITE SQ
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXM-7-30-80-12-AA02-F2-2 PDF
Type Description
Series:CXM-7
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:650lm (Typ)
Current - Test:-
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):7.50mm Dia