CXM-27-30-90-36-AA00-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB WHT 26.5MM 3000K 90CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXM-27-30-90-36-AA00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-27
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.8A
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:2.7A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:31.50mm L x 31.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):26.50mm Dia