CLM-6-27-80-27-AA00-F2-3
Description
LED COB CLM6 WARM WHITE SQUARE
DataSheet
CLM-6-27-80-27-AA00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CLM-6
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:315lm (Typ)
Current - Test:120mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):27V
Lumens/Watt @ Current - Test:97 lm/W
Current - Max:240mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia