CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CHM22 COOL WHITE SQUARE
DataSheet
CHM-22-50-70-36-AC00-F2-3 PDF
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:8725lm (Typ)
Current - Test:1.92A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:130 lm/W
Current - Max:3.84A
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia