CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB CLM6 WARM WHITE SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CLM-6-30-95-18-AA00-F2-2 PDF
Type Description
Series:CLM-6
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:260lm (Typ)
Current - Test:180mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18V
Lumens/Watt @ Current - Test:80 lm/W
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia