LLU13-SD-5700K
Manufacturer
illumequip
VIGOR # :
Description
ULTRA HIGH BRIGHTNESS 13" RECTAN
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LLU13-SD-5700K PDF
Type Description
Series:LLU
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:4000lm (Typ)
Current - Test:1.2A
Temperature - Test:30°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:143 lm/W
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:With Connector
Size / Dimension:336.55mm L x 50.80mm W
Height:12.70mm