CXM-14-35-80-36-AC00-F2-2
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB CXM14 WARM WHITE SQ
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXM-14-35-80-36-AC00-F2-2 PDF
Type Description
Series:CXM-14
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2090lm (Typ)
Current - Test:480mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:124 lm/W
Current - Max:1A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia