CHM-9-30-80-36-XH00-F1-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB 3000K 80CRI 36V SMD
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CHM-9-30-80-36-XH00-F1-3 PDF
Type Description
Series:CHM-9
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:720mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia