CDM-9-3018-90-36-DW02
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB CDM9 WHITE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CDM-9-3018-90-36-DW02 PDF
Type Description
Series:CDM-14
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):1800K ~ 3000K
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:870lm (Typ)
Current - Test:300mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:82 lm/W
Current - Max:440mA
CRI (Color Rendering Index):97
Viewing Angle:130°
Features:Dimming - Warm
Size / Dimension:15.00mm L x 12.00mm W
Height:1.58mm
Light Emitting Surface (LES):9.50mm Dia