GW P9LM31.EM-NRNT-XX55-1-150-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS S8 4000K WHITE SMD
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW P9LM31.EM-NRNT-XX55-1-150-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 8
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:375lm (330lm ~ 419lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18.6V
Lumens/Watt @ Current - Test:134 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2020 (5050 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)