GW PSLM31.FM-GVH1-50S5-1-65-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
DURIS S5 WHITE LED 2SMD LED
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PSLM31.FM-GVH1-50S5-1-65-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White
CCT (K):-
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:28lm (26lm ~ 30lm)
Current - Test:65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.77V
Lumens/Watt @ Current - Test:156 lm/W
CRI (Color Rendering Index):90
Current - Max:400mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)