KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED LIGHTING HIGH-POWER
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
KW CSLPM2.PC-5N7N-4F8G-0-700-S PDF
Type Description
Series:OSLON® Square Flat
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):5700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:340lm (280lm ~ 400lm)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:170 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Current - Max:1.8A
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:CSMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.88mm)