LUW CRDP-LRLT-GPGR-1-350-R18
Description
LED OSLON COOL WHITE 7500K 1212
DataSheet
LUW CRDP-LRLT-GPGR-1-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 150
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):7500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:147lm (130lm ~ 164lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:142 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Current - Max:1A
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:CSMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)