GW PSLR32.EM-JPJR-XX58-1-120-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DURIS S5 WARM WHT 2700K
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW PSLR32.EM-JPJR-XX58-1-120-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):2700K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:51lm (45lm ~ 56lm)
Current - Test:120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:149 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:400mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)