GW P9LT32.EM-PRPT-XX56-1-750-R18
Description
LED DURIS S8 WARM WHT 3500K
DataSheet
GW P9LT32.EM-PRPT-XX56-1-750-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 8
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Warm
CCT (K):3500K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:589lm (520lm ~ 658lm)
Current - Test:750mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:127 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:1A
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)