GW PSLRS1.PC-LTMP-5H7I-1-150-R18
Description
LED DURIS S5 COOL WHT 5000K 2SMD
DataSheet
GW PSLRS1.PC-LTMP-5H7I-1-150-R18 PDF
Type Description
Series:DURIS® S 5
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:172lm (150lm ~ 194lm)
Current - Test:150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):6.1V
Lumens/Watt @ Current - Test:188 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:200mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)