LCW CRDP.PC-LQLS-5L7N-1-350-R18
Description
LED OSLON NEU WHITE 4000K 2SMD
DataSheet
LCW CRDP.PC-LQLS-5L7N-1-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® SSL 150
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Flux @ 85°C, Current - Test:-
Flux @ 25°C, Current - Test:136lm (121lm ~ 150lm)
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.95V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
CRI (Color Rendering Index):70
Current - Max:800mA
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)