GW PUSTA1.EM-NBPB-XX57-1-1050-R18
Description
LED WHITE 3W SMD
DataSheet
GW PUSTA1.EM-NBPB-XX57-1-1050-R18 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 3737
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:460lm (400lm ~ 520lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:1.05A
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.75V
Lumens/Watt @ Current - Test:159 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:3A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1515 (3838 Metric)
Supplier Device Package:3-SMD
Size / Dimension:0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Height - Seated (Max):0.089" (2.25mm)