GW VJLPE1.EM-K2K3-A333-1-350-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
OSLON PURE 1010 LED
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW VJLPE1.EM-K2K3-A333-1-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSLON® Pure 1010
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Flux @ 85°C, Current - Test:108lm (95 lm ~ 120 lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:110 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:700mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric)
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.042" L x 0.042" W (1.08mm x 1.08mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)