GW QSSPA1.EM-LCLH-XX57-1-350-R18
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED WHITE 3000K OSCONIQ P 3030
Catalog
LED Lighting - White
DataSheet
GW QSSPA1.EM-LCLH-XX57-1-350-R18 PDF
Type Description
Series:OSCONIQ® P 3030
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White, Warm
CCT (K):3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:136lm (121lm ~ 150lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:-
Current - Test:350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.85V
Lumens/Watt @ Current - Test:136 lm/W
CRI (Color Rendering Index):80
Current - Max:1.3A
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.068" (1.73mm)