KR DMLS31.23-5K8L-26-M3W3-700-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
SYNIOS P2720
Catalog
LED Lighting - Color
DataSheet
KR DMLS31.23-5K8L-26-M3W3-700-R18-Z PDF
Type Description
Series:SYNIOS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Red
Wavelength:621nm (Typ)
Current - Test:700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.52V
Lumens/Watt @ Current - Test:71 lm/W
Current - Max:1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:126lm (71lm ~ 180lm)
Temperature - Test:25°C
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1108 (2720 Metric)
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.108" L x 0.079" W (2.75mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)