25HK-AB-090A250-D56
Manufacturer
Ideal Power
VIGOR # :
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C14, 9V
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
25HK-AB-090A250-D56 PDF
Type Description
Series:25HK-AB (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:9V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):23 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.90" L x 2.05" W x 1.42" H (99.0mm x 52.0mm x 36.0mm)