15DYS830-120250W-K
Manufacturer
Ideal Power
VIGOR # :
Description
AC-DC ADAPTER, INTERCHANGEABLE,U
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
15DYS830-120250W-K PDF
Type Description
Series:15DYS830 (30W)
Package:Bulk
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:3.02" L x 1.87" W x 1.38" H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm)