FSP150-AAAN3
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
AC DC, 24V, 6.25A, ADAPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP150-AAAN3 PDF
Type Description
Series:FSP150-AAAN3 (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):6.25A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)