FSP030M-DHA
Description
AC DC, 12V, 30W MEDICAL ADAPTER,
DataSheet
FSP030M-DHA PDF
Type Description
Series:FSP030M-DHA (30W)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.33" L x 1.97" W x 1.26" H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)