FSP150M-ABA
Description
AC DC, 19V, 150W MEDICAL ADAPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP150M-ABA PDF
Type Description
Series:FSP150M (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:19V
Current - Output (Max):7.89A
Power (Watts):150 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.69" L x 3.35" W x 1.67" H (170.0mm x 85.0mm x 42.5mm)