25HK-AB-120A250-CP6
Description
AC-DC ADAPTER, INTERCHANGEABLE,U
DataSheet
25HK-AB-120A250-CP6 PDF
Type Description
Series:25HK-AB (30W)
Region Utilized:International
Form:Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Type:Cord, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:86.94%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 2 Pin
Cord Length:72" (1.83m)
Input Connector:IEC 320-C8, Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:3.98" L x 2.05" W x 1.42" H (101.0mm x 52.0mm x 36.0mm)