23SW-00240271-S10B-US
Description
AC-DC ADAPTER, LUGGED, 24V 2.71A
DataSheet
23SW-00240271-S10B-US PDF
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.71A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:89%
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.19" L x 2.80" W x 1.35" H (106.4mm x 71.1mm x 34.2mm)