KTPS65-2032DT-3P-VI-C-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 65W
DataSheet
KTPS65-2032DT-3P-VI-C-P1 PDF
Type Description
Series:KTPS65 (65W)
Package:Bulk
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:100 ~ 264 VAC
Voltage - Output:20V
Current - Output (Max):3.25A
Power (Watts):65 W
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)