SWI10B-5-EB-MUB
Description
AC-DC, 5 VDC, 2 A, SW, WALL-PLUG
DataSheet
SWI10B-5-EB-MUB PDF
Type Description
Series:SWI10B-E (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:3.31" L x 0.89" W x 1.61" H (84.2mm x 22.5mm x 41.0mm)