ETMA2001000UC-P51-WP
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 200W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
ETMA2001000UC-P51-WP PDF
Type Description
Series:ETMA-U (200W)
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Region Utilized:North America
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:20V
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):200 W
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level V
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:39.4" (1.00m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:7.42" L x 4.11" W x 2.36" H (188.5mm x 104.5mm x 60.0mm)