SDI200G-48-U2-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 202W
DataSheet
SDI200G-48-U2-P51 PDF
Type Description
Series:SDI200G-U (200W)
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):202 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)