SWM12-15-EH-MUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
DataSheet
SWM12-15-EH-MUB PDF
Type Description
Series:SWM12-E (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):800mA
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB Micro
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.17" L x 0.98" W x 1.44" H (55.0mm x 25.0mm x 36.7mm)