SWI10-5-N-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
DataSheet
SWI10-5-N-P6 PDF
Type Description
Series:SWI10-N (10W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):2A
Power (Watts):10 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.72" L x 1.13" W x 3.06" H (69.0mm x 28.8mm x 77.7mm)