SMI36-15-V-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
DataSheet
SMI36-15-V-P6 PDF
Type Description
Series:SMI36 (36W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):2.4A
Power (Watts):36 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:Multi-Blade
Size / Dimension:3.10" L x 1.34" W x 2.60" H (78.5mm x 34.0mm x 66.0mm)