SDI65-24-UD2-P5R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
DataSheet
SDI65-24-UD2-P5R PDF
Type Description
Series:SDI65-UD (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):2.71A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)