SWI5-12-N-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
DataSheet
SWI5-12-N-P6R PDF
Type Description
Series:SWI5-N (5W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):6 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:0.89" L x 1.42" W x 1.88" H (22.6mm x 36.0mm x 47.7mm)