SMM30-48-V-P7
Description
AC/DC ADAPTER 48VDC 0.62A
DataSheet
SMM30-48-V-P7 PDF
Type Description
Series:SMM30 (36W)
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Included)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):620mA
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:Multi-Blade (Included)
Size / Dimension:2.90" L x 1.69" W x 1.28" H (73.6mm x 42.8mm x 32.5mm)