SDI18-5.9-U2-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 18W
DataSheet
SDI18-5.9-U2-P5 PDF
Type Description
Series:SDI18-U (18W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5.9V
Current - Output (Max):3A
Power (Watts):18 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:3.94" L x 1.97" W x 1.30" H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm)