SWM12-24-NV-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
DataSheet
SWM12-24-NV-P6R PDF
Type Description
Series:SWM12-N (12W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:North America
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):12 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:2.11" L x 1.62" W x 1.11" H (53.5mm x 41.2mm x 28.2mm)