SDI120-48-U-P51
Manufacturer
CUI Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 120W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
SDI120-48-U-P51 PDF
Type Description
Series:SDI120-U (120W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:48V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):120 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.62" L x 2.60" W x 1.54" H (168.1mm x 66.0mm x 39.0mm)