FSP065M-DGA
Manufacturer
FSP Technology
VIGOR # :
Description
AC DC, 15V, 65W MEDICAL ADAPTER,
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP065M-DGA PDF
Type Description
Series:FSP065M (65W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:15V
Current - Output (Max):4.33A
Power (Watts):65 W
No Load Power Consumption:210mW (Max)
Polarization:Negative Center
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:5.08" L x 2.29" W x 1.24" H (129.1mm x 58.1mm x 31.5mm)