FSP250M-KAA
Description
AC DC, 24V, 250W MEDICAL ADAPTER
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
FSP250M-KAA PDF
Type Description
Series:FSP250M (220W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):10.42A
Power (Watts):250 W
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Polarization:-
Applications:Medical
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Cord Length:36" (0.91m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:8.30" L x 3.45" W x 1.63" H (210.8mm x 87.6mm x 41.5mm)