15DYS902-120750G
Manufacturer
Ideal Power
VIGOR # :
Description
AC-DC ADAPTER, DESKTOP, C8, 12V
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
15DYS902-120750G PDF
Type Description
Series:15DYS902 (96W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class II)
Input Type:Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):7.5A
Power (Watts):90 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:-
Cord Length:-
Input Connector:IEC 320-C8
Size / Dimension:5.71" L x 2.42" W x 1.34" H (145.0mm x 61.5mm x 34.0mm)