AMA36UR2-120250Y
Description
30 WATTS AC/DC US WALL ADPTER VI
DataSheet
AMA36UR2-120250Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:60.2" (1.50m)
Input Connector:NEMA 1-15P
Size / Dimension:3.27" L x 1.38" W x 2.97" H (83.0mm x 35.0mm x 75.5mm)