PSHP-65-180-DIN
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 65V 182W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
PSHP-65-180-DIN PDF
Type Description
Series:PSHP
Package:Box
Part Status:Obsolete
Region Utilized:International
Form:Desktop (Class I)
Input Type:Cord
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:65V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):182 W
No Load Power Consumption:-
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:85%
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Cord Length:47.2" (1.20m)
Input Connector:IEC 320-C14
Size / Dimension:6.89" L x 2.56" W x 1.69" H (175.0mm x 65.0mm x 43.0mm)