TRG30R120V-11E03-GY-BK VI
Manufacturer
Cincon
VIGOR # :
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Catalog
AC DC Desktop, Wall Adapters
DataSheet
TRG30R120V-11E03-GY-BK VI PDF
Type Description
Series:TRG30R V (30W)
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Polarization:Positive Center
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length:70.9" (1.80m)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension:4.24" L x 2.27" W x 1.32" H (107.8mm x 57.6mm x 33.5mm)