AMA36EU2-120250Y
Description
30 W AC/DC EU WALL PLUG ADAPTER,
DataSheet
AMA36EU2-120250Y PDF
Type Description
Series:AMA36-Y
Package:Box
Part Status:Active
Region Utilized:Europe
Form:Wall Mount (Class II)
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:12V
Current - Output (Max):2.5A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB C
Cord Length:59" (1.50m)
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:3.27" L x 1.38" W x 3.56" H (83.0mm x 35.0mm x 90.3mm)